Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
29.10.2015
Öne çıkan görsel

Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyetin ilanı, Türk Milleti’nin  tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile verdiği Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. Bir neslin Vatanın her karışında omuz omuza savaşarak kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 92. kuruluş yıldönümünü bugün kıvançla kutluyoruz. Bu yüzdendir ki milletimiz barışın ve huzurun kıymetini çok iyi bilmektedir.

 

Bu ülkede yaşayan herkesin en büyük arzusu; bugünlere nasıl gelindiğini her zaman hatırlayarak, genç insanlarımızın evrensel bilimin öngördüğü ilkeler doğrultusunda eğitimli, yetenekli, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi, vatanımızın sarsılmaz bütünlüğüne ve ulusumuzun birlikteliğine her zaman sahip çıkmasıdır.  

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, mücadelemizin tüm kahramanlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin erdemine ve temel değerlerine yürekten bağlı olan milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Prof. Dr. Hasan GÖNEN

Rektör